Tarihçe

1989’dan bugüne Telli Grup ’u oluşturan girişimlerin temeli olan, deri ve tekstil faaliyetleriyle Telli Grup ticaret hayatına ilk adımını atmıştır. Bu girişim aynı zamanda Türkiye’nin hızla büyüyen sektörlerinde lider olma yolunda attığı güçlü adımların da öncüsü olmuştur.

2001 yılında Telli Grup, sigorta ve otomotiv sektörlerine yönelik iş alanlarında hizmet vermeye başlamış ve yılda 10.000 den fazla aracın toplu alımını gerçekleştirdiği Aksam Otomotiv’i kurmuştur.

Bununla koordineli olarak 2007 yılında faaliyete geçirdiği HYS Hasar Yönetim Sistemi sayesinde Eksper, Servis ve Sigorta şirketleri arasındaki tüm operasyonel süreçleri başarıyla yönetmeye devam etmektedir. HYS organizasyonu ile Türkiye çapında 700 Servis lokasyonu ve 50 yedek parça tedarik sağlayıcı firma ile sigorta sektörüne hizmet üretilmektedir.

2009 Yılında kurulan Ekosistem Geri dönüşüm ile Otomotiv ve Sigorta Sektörlerine ÖTA araç ve yedek parça konularında hizmetler üretmeye devam etmektedir. Ekosistem ile de geri dönüşüm faaliyetlerine yönelerek ömrünü tamamlamış araçların ekonomiye geri kazanımını desteklerken ayı zamanda çevreye duyarlı bilincini de ortaya koymaktadır. Ekosistem ile Türkiye çapında 81 ilde 91 teslim noktası ve 140 ikinci el yedek parça sağlayıcı bayi firma ile hizmet üretilmektedir.

2011 yılında İstanbul yap ile konut üretimi ve satışını gerçekleştirerek ilk inşaat faaliyetlerine başlarken bünyesinde geliştirdiği Avis Yapı ile de Kentsel Dönüşüm Projelerinde faaliyet göstermeye devam etmektedir.

2013 yılında kurmuş olduğu Autogong ile sigorta şirketleri, filo kiralama şirketleri, son tüketici, servisler, otomotiv satıcıları ve Eksperlere destek olarak yılda 25.000 aracın online ihale portalında satışına aracılık sağlanmaktadır. 2015 yılı içerisinde bu adedin yıllık 50.000 olması hedeflenmektedir. 2012 yılında kurmuş olduğu İstanbul Sigorta Acenteliği ile poliçe üretimine devam etmektedir.